Kandidati për kryetar të Serbisë, Nikolla Sanduloviq, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Kosovë, sot ka shkuar për homazhe në Prekaz në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”.

Ai ndodhet atje bashkë me krerët institucionalë të Kosovës, opozitën, presidentin e Shqipërisë që shkuan për të nderuar veprën e të rënëve në Ditën e Pavarësisë.

Sandulloviq ka deklaruar se është një politikan që mbështet pavarësinë e Kosovës dhe që ka ardhur për të ofruar zgjidhjen historike, si shembull për zgjidhje të tjera në Europë.

Ju pëlqen!

“Të qenit tim këtu dëshmon se ju keni përparuar dhe keni merituar një vend në shoqërinë demokratike”, tha Sanduloviq.

Nikola Sanduloviq dje u prit edhe nga kryeministri Kurti në Zyrën e tij.

Lexo po ashtu:  Serbët ngritin monumentin e kriminelit Drazha Mihajlloviq, reagon Ambasada amerikane
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!