Religjioni nga njerëzit e zakonshëm konsiderohet si i vërtetë, nga të mençurit si jo i vërtetë, ndërsa nga sunduesit konsiderohet i dobishëm.

Seneca – ishte një filozof stoik romak dhe burrshtetas. Ai ishte mentor e më vonë edhe këshilltar i perandorit Neron. Përderisa ai u detyrua të bëjë vetvrasje për shkak të pjesmarrjes së supozuar në një konspiracion për vrajsen e Neronit, disa burime më vonë thonë se ai mund të ketë qenë i pafajshëm.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!