Drejtori i KDI-së Ismet Kryeziu, ka kritikuar ceremoninë e shtrimit të tryezave të iftareve në rrugë, shkruan MekuliPress.com

Ai ka thënë se iftari në traditat e familjeve të besim islam, ishte ceremoni që i ka mbledhur të gjithë anëtarët rreth tryezës në familje. Ai këtë e ka quajtur performancë religjioze.

Reagimi i Kryeziut pa ndërhyrje të redaksisë MekuliPress:

Ju pëlqen!

Pas shume mesazheve e disa komenteve, edhe nje here per tryezat e iftareve ne rruge.

Iftari, ne familjet tona te besimit islam, ka qene nje ceromoni e cila i ka mbledhur rreth tryezes t’gjithe familjen. Ata qe kane inuar edhe ata qe s’kane inuar.

Servimi i iftareve ne rruge, eshte performance religjioze. Performanca te cilat po na largojne nga tryeza e familjes edhe po na nxjerrin ne tryezat e rruges.

Kam respekt per secilin besimtar, qe i gezohet pranise se familjarve te ulur se bashku ne tryezen e iftarit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!