E shpejt dhe e lehtë.

Përbërësit:

Bukë

Ju pëlqen!

Qumësht

Sos domatesh

Sallam

Kaçkavall

Kërpudha

 Origano

Përgatitja

Marrim bukën dhe e presim në feta të holla të cilat i rendisim në tavë për pjekje. Mbi çdo fetë buke hedhim nga një lugë qumësht, i lyejmë me sos domatesh dhe mbi çdo fetë buke vendosim sallam, kaçkavall, kërpudha dhe mbi to rigon. Në një enë të thellë thyejmë një vezë e rrahim me pirun dhe me furçë kuzhine lyejmë çdo copë buke me vezën e rrahur. Këto i vendosim në furrë dhe pjekim në temperaturë prej 200 gradë, derisa vezët të skuqen.

Lexo po ashtu:  Si të zëvendësoni suplementet proteinike me vezë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!