Presioni i gjakut është si një termometër për shëndetin. Presioni i lartë i gjakut do të thotë që zemra juaj punon më shumë për të pompuar gjak.

Kjo është e rrezikshme sepse mund të çojë në sulm në zemër, trombozë cerebrale ose çrregullime të veshkave. Për këtë arsye, është shumë e rëndësishme të kontrolloni tensionin e gjakut.

Shumë e njohin atë si një recetë mijëvjeçare gjermane që ngërthen tre përbërës të fuqishëm:limon, hudhër dhe xhenxhefil.

Ju pëlqen!

Secili prej këtyre përbërësve është jashtëzakonisht i mirë për shëndetin por kombinimi i tyre bën çudira në organizëm.

Përbërësit:

4 xhenxhefilë, 4 hudhra, 4 limonë dhe 2 litra ujë

Së pari, lani mirë limonin dhe xhenxhefilin dhe pastaj prejeni limonin në feta. Pastaj qëroni hudhrat dhe xhenxhefilin dhe futni të gjithë përbërësit në një blender. Përziejini derisa të arrihet një masë.

Pastaj derdhni këtë përzierje në tenxhere dhe lëreni të ngrohet. Shtojeni ujin dhe lëreni të zihet. Pasi të ziejë, lëreni që përzierja të ftohet dhe më pas hidheni në një shishe.

Sigurohuni që të pini një gotë të kësaj pije çdo mëngjes në stomak bosh, dhe po ashtu këshillohet që të pini një gotë dy orë para gjumit. Me këtë, arteriet tuaja do të jenë si të reja brenda një kohe shumë të shkurtër sepse dhjami që bllokon ato do të zhduket.

Do të vini re gjithashtu re se si do të rregullohet dhe stabilizohet shtypja e gjakut.

Presioni i gjakut nuk do të jetë më problem për ju. Filloni ta konsumoni këtë shurup dhe do të ndjeheni si të ri.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!