James Rodriguez është një nga emrat më të kërkuar në merkato.

Ylli kolumbian i cili luan me skuadrën e Real Madrid, nuk po arrin që të gjej hapësirat e duhura nën urdhrat e Zinedine Zidane.

‘Marca’ raporton se Real Madrid nuk janë të gatshëm të lirojnë James në formë huazimi.

Ju pëlqen!

Një numër i skuadrave kanë kërkuar transferimin e përkohshëm të Rodriguez, por ‘Los Blancos’ nuk pëlqejnë këtë ide.

Real Madrid shpreson të shes kartonin e 28 vjeçarit në formë permanente, por nuk ka ndonjë skuadër që ka shfaqur interesim serioz për këtë çështje.

James ka regjistraur vetëm shtatë paraqitje në La Liga këtë sezon, nën urdhrat e Zidane.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!