Real Madridi thuhet se ka rikthyer interesimin për Mauro Icardin, pasi më nuk kanë shpresa në Karim Benzeman.

Sulmuesi francez nuk është në formën e tij të lart dhe karriera e tij po shkon drejtë përfundimit, andaj Los Blancos e duan një zëvendësues për të.

Madrilenët po tentojnë të transferojë Icardin nga Interi që aktualisht është në huazim te Paris Saint-Germain.

Ju pëlqen!

Nerazzurët kanë bërë të ditur se ata janë të gatshëm ta shesin lojtarin për një shumë rreth 70 milionë euro.

Parisienët fillimisht do ta kenë të drejtën të parët të bëjnë ofertë, e më pas do të kalojë radha te skuadrat e tjera.

E gjitha do ta varet nëse Icardi do të kalojë në Santiago Bernabeu apo në Allianz Stadium, pasi në garë për të është edhe Juventusi.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.