Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Grandës dhe Real Madridit. Në Madrid besojnë se nëse sonte fitojnë kundër Granadës, do t’i afrohen edhe më shumë titullit të kampionit dhe matematikisht do ta fitonin atë nëse të enjten e mposhtin në Alfredo Di Stefano Villarrealin.

Ekipi i Zinedine Zidanet e ka një pikë më shumë se Barcelona në tabelë, por një ndeshje më pak të zhvilluar, andaj shansi është që sonte të shkojë sërish në 4 pikë diferenca Mundësia tjetër që Reali të shpallet kampion, nëse sonte e mposhtë Granadën, është edhe me barazime në dy takimet e fundit.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.