Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonë në përballjen që po zhvillohet në kuadër të javës së 26-të në La Liga.

Los Blancos shënoi golin e parë në këtë takim ndaj Blaugranasve me anë të Vinicius Junior.

Sulmuesi brazilian pranoi një asistim nga Toni Kroos në minutën e 71-të, derisa u treguar i skitë përballë Marc-andre Ter Stegen.

Ju pëlqen!

Barcelona ka shpresë që t’i barazojë shifrat në 1-1 ku kanë mbetur më shumë se 15 minuta lojë në Santiago Bernabeu.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!