Real Madridi nuk është më i interesuar për Neymarin prandaj nuk do të tentojë ta transferojë atë këtë verë, sipas gazetës spanjolle MARCA. Gjiganti i La Ligës Real Madridi ka hequr dorë përfundimisht nga yllin brazilian i PSG-së Neymar.

Në afatet e fundit të transferimeve është përfolur vazhdimisht se Neymar do të kthehet në Barcelonë, por largimi i tij nga Ligue 1 duhet i pamundur këtë verë, për shkak të krizës financiare të shkaktuar nga pandemia koronavirus.

Paaftësia financiare e Barçës për ta riblerë atë ka mundur t’i hapte rrugë rivalit Real Madrid ta transferojë brazilianin, i cili për një kohë të gjatë ka qenë në radarin e të bardhëve.

Ju pëlqen!

Por presidenti i Madridit Florentino Perez e ka hedhur poshtë këtë mundësi, sepse synim i tij është bashkëlojtari i Neymar, Kylian Mbappe dhe yllin i Dortmundit, Erling Haaland. Madridi synon t’i transferojë atë në verën e vitit 2021.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!