Real Madrid ruan ritmin e rivalëve në garën për titull. Skuadra e Zinedine Zidane i shtoi një tjetër fitore serisë pozitive në La Liga, duke kaluar 2-0 Valencia. Suksesi i madrilenëve u vendos që në pjesën e parë. Benzema kaloi në epërsi të zotët e shtëpisë në minutën e 12-të.

Përpara pushimit, Toni Kroos dyfishoi shifrat dhe vulosi fitoren e Real Madrid që ruan vendin e dytë dhe mban gjallë presionin ndaj kryesuesëve të Atletico Madrid.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!