Një humbje e shëmtuar, ajo e marrë një ditë më parë nga Real Madrid. Formacioni i Zidane u dorëzua në fushën e Levante me rezultatin 1-0 në fund të një ndeshje të karakterizuar nga shumë polemika për vendimet arbitrale. Ka sulmuar hapur arbitrat, pas ndeshjes, kapiteni i Blanco Sergio Ramos, që ka shkuar fort me fjalët, duke rrezikuar edhe ndonjë dënim të mundshëm nga Liga.

Sipas asaj që bën të ditur AS, qendërmbrojtësi merengues është shprehur: “Nuk më pëlqen të flas për arbitrat, ashtu si kam thënë gjithnjë janë njerëz e mund të gabojnë. Por ndonjëherë, të fusin dyshimin e të bëjnë të mendosh: kriteri ndryshon sipas javëve. Dora ime në Superkupë, kundër Valencia, u sanksionua dhe ishte e pavullnetshme: me Leganes pati dy prekje të pavullnetshme që nuk u sanksionuan. Arbitrat, dikur, ishin më të respektueshëm, tani është e pamundur të flasësh me ta: kapitenët janë aty për ti ndihmuar. Ka shumë arrogancë. Në fund të ndeshjes pyeta arbitrin e ndeshjes nëse kishte probleme personale me mua. Disa vendime ishin të përcaktuara që më parë”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!