Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka apeluar te qytetarët që të mos i besojnë thashethemet se “s’ka virus” dhe se “Shteti merr para për të vdekurit nga COVID-19”.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, IKSHP’ja ka bërë thirrje që të merren parasysh vetëm informatat që vijnë nga profesionistët shëndetësorë.

Nga thash e thënie “S’ka virus” të gënjeshtra “Shteti merr para për të vdekurit nga COVID-19″. Mos u besoni lajmeve të rreme!”, thuhet në njoftim.

Lexo po ashtu:  Kosova do të blejë armë nga Kroacia
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!