Menjëherë pas lajmit se drejtori i policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është shkarkuar nga detyra e tij, ka reaguar deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se Rashit Qalën e shkarkoi Haki Rugova.

Bajqinovci e lidh rastin e arrestimit të Haki Rugovës, me shkarkimin e drejtorit të policisë.

Ju pëlqen!

“Haki Rugova e shkarkoj drejtorin e policisë”, ka thënë shkurt Bajqinovci.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.