Këngëtarja shqiptare Dua Lipa është zyrtarisht fituese e çmimit Grammy!

Ajo fitoi çmimin “Best Dance Recording” për këngën “Electricity” në Grammy Awards 2019, që shënon çmimin e saj të parë të fituar nga Akademia e Regjistrimit.

Për fat të keq, këngëtarja nuk ishte në gjendje ta pranonte çmimin personalisht pasi ishte duke u përgatitur për paraqitjen e saj në Qendrën Staples.

Por ajo ka publikuar një video për fansat e saj në Twitter, ku shfaqet e qeshur dhe e gëzuar për çmimin. Përgjigja e saj “Çfarë F – kkk”

Miqtë dhe familja e saj kanë brohoritur që ylli ka fituar çmimin.

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]