SINDIKATA E PAVARUR E RTK-SË: REAGIM

Sindikata e Pavarur e RTK-së (SPRTK) reagon ashpër lidhur me fjalorin e përdorur nga zv. drejtori gjeneral i RTK-së, Mentor Shala ndaj deputetes, njëherit kryetarës së Komisionit Parlamentar për Media, Doarsa Kica.

Gjuha e përdorur nga zv. drejtori Shala është e turpshme dhe e pamoralshme, dhe si e tillë ka shkaktuar indinjatë të thellë edhe në mesin e të punësurve të RTK-së.

Ju pëlqen!

Sindikata distancohet nga ky fjalor i gërditshëm dhe primitiv, duke kërkuar që ky person të shkarkohet menjeherë nga të gjitha përgjegjësitë në RTK.

Nuk është hera e parë që ky person, në cilësinë e drejtorit si dhe të zv. drejtorit gjeneral të RTK-së, përdor fjalor fyes e denigrues ndaj përfaqësuesve të institucioneve dhe qytetarëve të vendit tonë.

Me respekt,

Fadil B.Hoxha

Kryetar I SPRTK-së

Lexo po ashtu:  Një asteroid pritet të fluturojë pranë Tokës një ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!