Numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë rezultuar pozitiv për Covid-19 në të gjithë botën ka kaluar 10 milion, sipas universitetit Johns Hopkins.

Kishte 10,001,527 raste të koronavirusit në të gjithë botën të dielën, sipas qendrës së burimeve koronavirus të universitetit.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në të gjithë botën aktualisht është 499,124.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!