Milot Rashica ka konfirmuar nëse do të jetë gati për lojë, nesër kundër Malit të Zi.

Ylli i Kosovës në konferencë për media konfirmoi se ai do të jetë i gatshëm për këtë ndeshje, transmeton Insporti

Rashica është stërvitur i vetëm në ditët e para të grumbullimit, për shkak të angazhimit që kishte pasur me Werder Bremenin.

Ju pëlqen!

Ai tha se është gati 100% për këtë ndeshje.

“Besoj se jam gati 100%”, tha Milot Rashica në konferencë për shtyp.

“Ndeshjen e fundit kam luajtur 90 minuta, ka qenë e vështirë kundër Frankfurtit në terren të vështirë, për këtë shkak në ditët e para të grumbullimit jam stërvitur vetë”, tha Rashica.

“Kam pasur kohë të rikuperohem dhe shpresoj të jam më të mirën në terren”, ka potencuar Rashica.

Lexo po ashtu:  17 shtator 2000 - Një djalosh i imët nga Rosario i Argjentinës, me emrin Lionel Messi. Ishte vetem 13 vjeç...
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!