Milot Rashica është rikthyer në Kosovë dhe ishte i ftuar në emisionin “1 kafe me Labin”.Ai ka folur për të ardhmen e tij dhe ka pranuar se menaxheri Altin Lala po bisedon me disa klube për të ardhmen e tij.“Nuk kishim një sezon të mirë me Werder Bremen. Në fund ia arritëm qëllimit të qëndronim në Bundesliga.

Kam dhe dy vite kontratë, por menaxheri im po bisedon me disa klube. Nëse gjejmë diçka të mirë dhe mund të lëviz.“Për momentin më duhet të them se jam ende pjesë e Werderit. Nuk kam diçka konkrete që të them. Jemi në pritje, në bisedime dhe besoj se shumë shpejt do të merret vesh dhe e ardhmja ime.Me Kosovën mundohem të jap gjithmonë maksimumin, pasi kemi më pak ndeshje dhe ne shqiptarët i përjetojmë shumë ndeshjet me kombëtaren”, – tha Rashica ndër të tjera.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.