Kryeministri Edi Rama ndodhet në New York ku po merr pjesë në Sesionin e 74-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku dhe do të takohet me presidentin Donald Trump.

Ai ka ndarë me ndjekësit një video të këndshme ku shfaqet pranë një punonjësi të sigurisë, në selinë e asamblesë i cili është me origjinë nga Kosova.

Derisa kryeministri Rama thotë “‘Kosova ruan derën e Kombeve të Bashkuara”, punonjësi i sigurisë ia kthen: Patjetër!/MekuliPress /

https://m.facebook.com/edirama.al/videos/1219226281583298/
Lexo po ashtu:  Arkeologët zbulojnë papirusin 52 metra të gjatë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!