Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar mëngjesin e sotëm Festat e Nëntorit.

Rama ka publikuar disa foto me këngëtaren Dua Lipa duke uruar: “Ju uroj të gjithëve gëzuar përvjetorin e 110 të Flamurit të Pavarësisë”.

“Me qytetaren e re të Shqipërisë, Gëzuar përvjetorin e 110 të Flamurit të Pavarësisë”- shkroi ai.

Ju pëlqen!

Dua Lipa ditën e djeshme mori edhe nënshtetësinë shqiptare, duke u betuar si shtetasja më e re shqiptare. Ndërsa, mbrëmjen e sotme pritet të performojë në sheshin Skënderbej. Dua ka vendosur ta bëjë mbylljen e turneut të saj botëror “Future Nostalgia” në tokën shqiptare.

Postimi i plotë i tij:

MIRËMËNGJES

dhe me qytetaren më të re të Shqipërisë, ju uroj të gjithëve gëzuar përvjetorin e 110 të Flamurit të Pavarësisë, në këtë ditë të bekuar të kombit tonë që do të mbyllet me Duan në Sheshin Skënderbej.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!