“Nuk jam i sigurt së paku për ata që shprehën pa rehatinë e tyre në raport me fjalën time nëse e kuptuan vërtetë për atë që po flisja, u bëj thirrje atyre që ndihen si ata që ta lexojnë që ta dinë përse jam këtu dhe se sa e respektoj këtë institucion.

Një prej institucioneve demokratike është dhe për të pasur pjesën e duhur të kritikës, nuk i akuzoj për asgjë paraardhësit e tyre, nëse do të isha një prej tyre se ekziston trafikimi i organeve, do të votoja siç bënë ata dhe do të bëja të njëjtin gabim që bënë ata”, tha Rama në replikën në Këshillin e Sigurimit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!