Kryeministri Edi Rama, e ka nisur sot ditën duke cituar shkrimtari gjerman Volfgang von Gëte. “Në fushën e ideve çdo gjë varet nga entuziazmi … në botën reale gjithçka qëndron mbi këmbënguljen”.

Ishin këto fjalë të shkrimtarit gjerman Volfgang von Gëte që Kryeministri Rama përcolli mëngjesin e sotëm përmes rubrikës “Fjalë të Çmuara”.

Duke cituar fjalë të shenjta nga librat e shenjtë, por edhe nga personalitetet botërore, Kryeministri Rama ka përcjellë këto muaj apelin e solidaritetit dhe ndihmës njerëzore ndaj të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!