Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se kanë mbërritur në vend 25 mijë doza të tjera të vaksinës ruse Sputnik.Rama shprehet se ritmet e vaksinimit do vijojnë të rriten dhe objektivi për gjysmë milion të vaksinuar do të arrihet në pjesën e parë të muajit Maj.

“Mbërrijnë 25 mijë doza të tjera të vaksinës SPUTNIK.

Ritmet e vaksinimit do të vijojnë të rriten dhe objektivi i 1/2 milionë të vaksinuarve brenda majit do të arrihet në pjesën e parë të muajit”, shkruan Rama në rrjete sociale.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.