Kryetari demokrat, që në të vërtetë nuk do duhej të ishte kryetar, sepse do të duhej të vetëdorëhiqet, kjo për shkak të shumë faktorëve politik, strategjik, dekomratik dhe diplomatik, Sali Berisha, reagoi sërish për fitoren historike të shqiptarëve të Zvicrës ndaj Serbisë.

Berisha publikoi fotot e shqiptarëve Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqiri, duke i quajtur me plot të drejtë: FOTOT E VITIT.
“Bënë histori. Zoti i bekoftë të dy së bashku me familjet e tyre. #sb”.

Reagimi i tij erdhi pasi kryeministri Edi Rama jo vetëm i injoroi, por edhe i ofendoi dy heronjtë e shqiptarëve dhe vetë shqiptarët si komb.

Ju pëlqen!

 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!