Kryeministri Edi Rama ka pritur mbrëmjen e sotme kryeministri ne ardhshëm të Kosovës Albin Kurti.

Kurti i ka shkuar në zyrë Ramës, rreth orës 19:00, ndërsa ende nuk dihet për çfarë janë duke biseduar Rama e Kurti.


Më herët Kurti kishte thënë se në takimin e parë me Ramën, do të flasë për Shengenin ballkanik, mes Shqipërisë, Serbisë e Maqedonisë së Veriut.

Lexo po ashtu:  VV-LDK, sot pritet takimi mes grupeve punuese
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!