Kryeministri Edi Rama ka nisur ditën e sotme me fjalët e shenjta nga Profeti Muhamet: ‘Kush beson nuk shpif, nuk mallkon dhe nuk flet shëmtuar apo si të ishte budalla’.

Kujtojmë se ditën e djeshme Gjykata e Tiranës vendosi të dënojë për përhapje lajmesh të rreme dhe shpfje ish-kryeministrin Sali Berisha dhe të dëmshpërblejë kryeministrin Edi Rama me shumën 500 mijë lekë si person i dëmtuar nga një shkrim në rrjetet sociale.

Përveç gjobës, Gjykata e Civile Tiranë ka vendosur se Sali Berisha duhet të fshijë nga rrjetet sociale postimin ku shprehej se BE nuk pranon Shqipërinë në familjen e saj, për shkak se Rama përkrah trafikantët e drogës.

Ju pëlqen!


Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.