Tropoja nderon aktorin e njohur Reshat Arbana. Çmimin “Nderi i Tropojës” e dorëzoi prefekti i qarkut Zenel Kuçana.

“Një vlerë e çmuar kombëtare, me përsosmërinë artistike” e cilësoi prefekti. Ndërsa aktori tha se një çmim i tillë e ngarkon me përgjegjshmëri të madhe.

”Është detyrim i madh që më ngarkoni. Dashtë Zoti të më japë shnet tua shpërblejë me punën artistike”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!