Qyteti i Calabasasit, Kaliforni, ka konfirmuar në rrjetin social Twitter, se legjenda amerikane e basketbollit, Kobe Bryant, ka vdekur në një aksident me helikopter.

“Me dhimbjen më të thellë kemi mësuar për vdekjen e Kobe Bryantit dhe katër të tjerëve në një aksident me helikopter në Calabasas”, ka bërë të ditur llogaria zyrtare e këtij qyteti, që ka shtuar se nuk ka pasur njerëz të tjerë të lënduar.

Redaksia

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!