Qytetarë të shumtë tanimë janë mbledhur para objekti të Kuvendit të Kosovës, të cilët po tentojnë që të futen në Kuvend, duke tensionuar situatën.

Shumica prej tyre aty kanë dalë në formë protestuese kundër qeverisë  Hoti që pritet të votohet në parlament.

Grumbullimi i qytetarëve ka nisur qysh në fillim të seancës, mirëpo që tanimë është rritur numri i tyre aty.

Lexo po ashtu:  Armenia dhe Azerbajxhani, akuza për shkelje të armëpushimit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!