Qeveria e Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë.

Njoftimin e bëri zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu duke thënë se, masat e vjetra do të vazhdojnë të zbatohen, derisa atyre do të ju shtohen vazhdimisht ato të reja.

Njoftimi i plotë:

Ju pëlqen!

Qeveria e Republikës së Kosovës sot vendosi masat e reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë.

Masat e vjetra do të vazhdojnë të zbatohen, derisa atyre do të ju shtohen vazhdimisht ato të reja.

Image
Image
Image
Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!