Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thirrur takim urgjent për të diskutuar rreth Telekomit të Kosovës.

Në këtë takim do të marrin pjesë udhëheqësja e detyrës së kryeshefës së Telekomit, Burbuqe Hana dhe bordi, si dhe Sindikata e Telekomit.

Tema e diskutimit, sipas burimeve zyrtare të “Zërit” brenda kabinetit Hoti do të jetë bllokimi i llogarive të Telekomit.

Ju pëlqen!

Bllokimi i llogarive të Telekomit është bërë nga Gjykata Themelore në Prishtinë, e cila ia ka njohur të drejtën Z-mobile për përmbarimin e borxhit të Arbitrazhit.

Sipas burimeve të “Zërit” takimi i cili pritet të mbahet sot nga ora 14:00, është thirrur me iniciativën e ministrit të Ekonomisë, Blerim Kuçi. Sipas të njëjtave burime, takimi do të jetë i mbyllur, pa praninë e mediave.

Lexo po ashtu:  Shaip Kamberi në parlamentin e Serbisë citon himnin tonë kombëtar: "Shqipëria do të rrojë, Se Zoti vetë e tha me gojë" (VIDEO)
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!