Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot disa ndryshime në qeverinë e drejtuar prej tij. Olta Xhaçka është caktuar ministre e Jashtme, Niko Peleshi ministër i Mbrojtjes, kurse Gent Cakaj paska dhënë dorëheqje të parevokueshme dhe kthehet në kabinetin e kryeministrit.

Kështu qeveria mbushet me njerëz të cilëve nuk u ndihet zëri, njësoj si Bledi Çuçit, apo të tjerëve që gradualisht po kalojnë në anonimitet të plotë, shkruan MekuliPress.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.