Qeveria Kurti me vendimet e saj sot tregoi:

1. Vendosmëri në luftën kundër burokracisë inefektive nëpër ministri e borde, shpenzimeve të panevojshme, dhe emërimeve të parregullta

2. Energji për zhvillimin e ekonomisë, shpëtimin e ndërmarrjeve publike dhe mbrojtjen e bizneseve prodhuese

Ju pëlqen!

3. Maturi në vendimet me efekt ndërkombëtar, duke mirëmbajtur aleancat strategjike dhe duke prioritizuar interesin kombëtar

4. Kujdes për ambientin duke pezulluar ndërtimin e projekteve të dyshimta mbi lumenj

Lexo po ashtu:  - Refuzojmë çdo përpjekje që hedh baltë mbi Luftën Antifashiste
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!