Qeveria Kurti me vendimet e saj sot tregoi:

1. Vendosmëri në luftën kundër burokracisë inefektive nëpër ministri e borde, shpenzimeve të panevojshme, dhe emërimeve të parregullta

2. Energji për zhvillimin e ekonomisë, shpëtimin e ndërmarrjeve publike dhe mbrojtjen e bizneseve prodhuese

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

3. Maturi në vendimet me efekt ndërkombëtar, duke mirëmbajtur aleancat strategjike dhe duke prioritizuar interesin kombëtar

4. Kujdes për ambientin duke pezulluar ndërtimin e projekteve të dyshimta mbi lumenj

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!