Qeveria Kurti mbrëmë mori vendimin largëpamës që të avancohet reciprociteti me Serbinë. Deri tani maunet nga Serbia kanë mundur të hyjnë në Kosovë nëse: 1. nuk kanë pasur dokumente fyese për shtetësinë e Kosovës, dhe 2. Nëse në to është shkruar Kosova, shkruan MekuliPress.com

Me vendimin e mbrëmshëm, asnjë maune nuk mund të hyjë në Kosovë nëse në dokumentet e tyre nuk shkruan: Republika e Kosovës.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!