Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, pas vendimit për mbyllje 12 ditore ka thënë se Ministria e Financave është duke përgatitur një pako financiare për të iu dalë në ndihmë kategorive të nevojshme pas masave të reja.

Vitia ka thënë se ndihmë do të ketë për të gjitha kategoritë në të cilat do të preken nga këto masa.

“Ministria e financave është duke punuar në një pako financiare për të ju ndihmuar të gjitha kategorive që është e nevojshme”, ka thënë Vitia.

Ju pëlqen!

Kujtojmë se në masat e sotme qeveria ka vendosur për një mbyllje nga 6 deri në 17 prill.

Lexo po ashtu:  "Ne kemi ndërtuar shumë mure dhe jo mjaftueshëm ura." / Thëniet më të bukura nga Isak Njuton
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!