Qeveria në detyrë, në krye me Albin Kurtin, sot pas vdekjes tragjike të dy minatorëve në Novobërdë, ka vendosur tua ndaj nga 30 mijë euro dy familejeve dhe bursë për fëmijët që janë duke u shkolluar.

Lexo po ashtu:  - Njerëzit kurrë nuk gënjejnë më shumë sesa pas gjuetisë, gjatë luftës dhe para zgjedhjeve!
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!