Qeveria e Serbisë do të mbajë një seancë tematike të veçantë kushtuar Kosovës.

Në të do të marrë pjesë edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, raportojnë mediat serbe, transmeton Klan Kosova.

Seanca e posaçme do të fillojë në orën 13 në Pallatin e Serbisë.

Ju pëlqen!

Kujtojmë se ai do të marrë pjesë gjatë ditës përmes një video-lidhjeje edhe në panelin brenda Forumit të 5-të Rajonal të Liderëve të Rinj.

Tema e këtij paneli do të jetë “Lidhja në një kohë pandemie: Kërcënimet dhe Mundësitë”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!