Qeveria Hoti, e varur drejtë për së drejti nga SRBSKA, përbërë nga koalicioni i partive LDK, AAK, Nisma dhe AKR, ka marrë besimin e të zgjedhurve të popullit, deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Kryeministër i ri i Republikës së Kosovës, do të jetë Avdullah Hoti i cili do të pasojë në këtë pozicion Albin Kurtin.

Hoti do t’i ketë në kabinetin e tij gjashtëmbëdhjetë ministra dhe katër zv.kryeministra.

Ju pëlqen!

Në ekspozenë e tij në foltoren e Kuvendit të Kosovës, Hoti premtoi masa të forta për rimëkëmbje ekonomike duke përmendur shifrën e të paktën 1,2 miliardë eurove për vitet 2020 dhe 2021.

Lexo po ashtu:  Reagon Kryeministri i Kosovës ndaj atentatit kundër ish ushtarit të UÇK-së, Qerim Kelmendit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!