Qeveria e Kosovës pas shkarkimit të bordit të Infrakosit, shkarkoi sot edhe Bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes Trepça.

Drejtorët e shkarkuar janë ata që përfaqësojnë Qeverinë e Republikës së Kosovës në ndërmarrjen Trepça.

Lexo po ashtu:  Kosova mund të hyjë në vitin 2020 pa buxhet
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!