Një qen në Teksas u largua nga shtëpia e tij në mes të natës dhe përfundoi duke raportuar policinë se kishte humbur.

Oficerët e Departamentit të Policisë në Odessa u shokuan kur Chico hyri në komisariat dhe vendosi këmbët në tavolinën e policëve.

Gjatë kësaj kohe pronari i qenit nuk e kishte idenë se Chico kishte humbuar pasi po flinte gjumë.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Policët gjatë kësaj kohe telefonuan veterinerët për të kontrolluar nëse qeni kishte ndonjë chip në qafë për të identifikuar pronarin e tij.

Por në momentin që menduan se e kishin zgjidhur çështjen, Chico u zhduk.

Ai kishte udhëtuar vetë duke gjetur rrugën për në shtëpi.

Pronari i tij, Edward Alvarado mori vesh për ngjarjen vetëm kur nipi i tij i dërgoi mesazh duke i thënë se kishte parë fotot e Chico, të publikuara nga policia, në mediat sociale.

“Më pyeti nëse ishte Chico,”- tha Alvarado. “Dola jashtë, pashë dhe qeni ishte aty. Ai e di ku të shkojë.”

Komisariati ishte 1.6 km larg banesës së Edward.

“Isha i impresionuar. Pronari na tha se qeni ishte i tij dhe ishte kthyer në shtëpi,”- tha oficeri Sergeant Martin.

Por edhe përdoruesit e mediave sociale u impresionuan, pasi foto e Chico u bënë virale.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!