Një qen me emrin Roxy, që ishte e padëshiruar për katër vjet tani është bërë pjesë e stafit të kërkimit të eksplozivëve në Britani.

Roxy ishte shpëtuar nga oficerët në vitin 2017 dhe ishte strehuar në qendrën e kafshëve në West Hatch, Somerset, shkruan The SUN.

Qeni dhe administruesja PC Camilla Carter përfunduan trajnimin e tyre vitin e kaluar. “Roxy është një super yll. Ajo është inteligjente, shumë sistematike dhe e plotë “, tha pjesëtarja e ekipit.

Ju pëlqen!

Roxy, ka përdorur hundën e saj përpara ngjarjeve të mëdha duke përfshirë dasmën e Princeshës Beatrice dhe varrimin e Princit Philip.

Lexo po ashtu:  TANI: Bideni UDHËHEQË në Georgia, kalon në epërsi dhe i afrohet tepër fitores
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!