Policia që doli të hetonte një vrasje të raportuar në një zonë në Jalisco të Meksikës, pa një skenë shumë të pazakontë.

Afër trupit të pajetë të një 25-vjeçari, qëndronte edhe qeni i tij besnik, duke mos lejuar askënd që t’i afrohet.

Në mënyrë që të merret trupi i viktimës, u nevojit ndihma e eksperti të kafshëve, që arriti ta largonte qenin pit bulli, nga mbrojtja e trupit të pronarit të tij.

Ju pëlqen!

Viktima nën mbrojtjen e qenit të tij

Raportohet se qeni ishte shumë agresiv, ndërsa qëndronte në pellgun e gjakut të viktimës, që ishte shpuar nga plumba të shumtë, përfshirë edhe ën fytyrë.

Ngjarja e rëndë, ndodhi pas një shkëmbimi zjarri, ndërsa mbeten të panjohura arsyet që e shkaktuan mosmarrëveshjen.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.