E pyeti “E mundura”, “Të pamundurën”:
-Ku jeton ti?
-Në ëndërrimet e të dobtit, – ishte përgjigjja e “Të pamundures”.

-Rabindranath Tagore /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!