Në bisedën telefonike 90-minutëshe me presidentin francez Emmanuel Macron, Putin tha se synon të vazhdoj luftën kundër “nacionalistëve” në Ukrainë “pa kompromis”, kjo sipas Kremlinit, raporton kanali francez BFMTV, përcjell MekuliPress.com.

Putin thuhet gjithashtu se ka kërcënuar se do t’i shtojë kërkesa të tjera Kievit, duke pasur parasysh bisedimet mes palëve që po zhvillohen sot.

Lexo po ashtu:  Dogana gjermane zbulon 12 tona kokainë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!