“Ushtarët rusë po sakrifikojnë jetën e tyre,” tha despoti rus Vladimir Putin në një fjalim para popullit, këtë të enjte, duke përshkruar përpjekjet e Rusisë në Ukrainë pasi Ukraina pushtoi fqinjin e saj javën e kaluar, shkruan MekuliPress.

Ai tha gjithashtu se ushtarët rusë “luftojnë me guxim deri në fund” si “heronj të vërtetë”.

Në fjalimin e tij para popullit, Putin tha gjithashtu se është krenar që është pjesë e një Rusie “shumëkombëshe” dhe se “rusët dhe ukrainasit janë një popull”.

Lexo po ashtu:  Presidentja e KE-së në Bruksel jeton në një banesë 25 metrash katror
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!