Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, gjatë një konferencë për shtyp, tha se Rusia ishte gati për raundin e tretë të bisedimeve, shkruan skynews

Lavrov theksoi se Kievi në fakt po “nxirrte justifikime” për të shtyrë takimin.

“Për momentin, ne nuk kemi caktuar asnjë datë në lidhje me raundin e tretë të bisedimeve. Ne kemi qenë të përgatitur që nga mbrëmja e djeshme për të zhvilluar një raund të tretë bisedimesh.”

Ju pëlqen!

Ai tha se “optimizmi” është zbehur nga deklaratat e presidentit ukrainas Volodmyr Zelensky.

Lexo po ashtu:  “80 vite nga pushtimi fashist”, paraqiten foto të Mujo Ulqinakut
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!