Luljeta Pula, ka reaguar rreth formimit të Qeverisë së re që ndodhi sot pasdite, shkruan MekuliPress.com

Ajo ka shprehur mendimin e saj se këtu ka ndodhur vetëm një ndyshim pushtuesish, por jo ndryshimi i vërtetë.

“Nuk kemi luftuar për kësi Kosove! Ka ndryshuar vetëm pushtuesi! Në vend të sërbit kemi shqipfolës që i bejnë argatin Sërbisë! Pezm e dëshpërim pa fund”, ka shkruar Pula në llogarinë e saj në Facebook.

Lexo po ashtu:  Shqiptarët nderojnë e mbajnë për shenjtorë priftërinj serbë dhe grekë, të cilët Serbia dhe Greqia i dërguan gjatë shekujve te shqiptarët për t’iu serbizuar dhe greqizuar
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!