Tjetër ndeshje dhe tjetër fitore për Paris Saint-Germainin. Kampioni i Francës e ka nënshtruar Lyonin (4-2) në javën e 24 në kampionatin francez.

Angel Di Maria (22’) e nisi serinë e golave, për të vazhduar me Kylian Mbappe (38’), i cili e dyfishoi epërsinë.

Me të filluar pjesa e dytë, u realizua edhe goli i tretë në Parc de Princes që ishte autogol nga Fernando Marcal (47’).

Ju pëlqen!

Mysafirët i shënuan dy gola me anë të Martin Terrier (52’) dhe Moussa Dembele (59’), në përpjekje për t’u kthyer në lojë.

Mirëpo, Edinson Cavani e shënoi golin e katërt dhe vulosi gjithçka në këtë sfidë.

Paris Saint-Germaini vazhdon marshimin drejt titullit të rashës në Ligue 1 me 12 pikë më shumë se përcjellësi i parë, Marseille.

Lexo po ashtu:  Bayerni luajti me fanella të reja kundër Frankfurtit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!