Paris Saint-Germain ka udhëtuar sot në Gjermani ku do të përballet kundër Leipzigut Leipzig në këtë ndeshje do të jetë ma e kompletuar kurse PSG sonte ka vendosur që mos të startojë me disa nga yjet e saj. Në këtë ndeshje do të mungojnë Mbappe dhe Neymar, të dy sulmuesit të lënduar.

Treshja sulmuese e Tuchel në këtë ndeshje është Sarabia, Kean dhe Di Maria.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!